30 styczeń 2023

Apelujemy o ostrożną jazdę

zdjęcie: Apelujemy o ostrożną jazdę / fot. KPP w Łasku
Policja apeluje o ostrożną jazdę. Powrót zimy, opady śniegu i przymrozki spowodowały, że na drodze, jest ślisko i niebezpiecznie. Zdejmijmy nogę z gazu i pamiętajmy aby dostosować prędkość do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy o tym, że na drodze nie jesteśmy sami. Bądźmy odpowiedzialni i nie ryzykujmy swoim życiem oraz innych. Nasze błędy i zaniechania mogą niestety mieć tragiczne w skutkach konsekwencje.

Zimowa aura nie sprzyja dobrym warunkom na drodze, źle wpływa również na nasze samopoczucie. Opady śniegu i przymrozki spowodowały, że na drogach panują trudne warunki, jezdnie są śliskie. Policjanci z Łasku apelują do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Pamiętajmy, śliska nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga hamowania. Gwałtowne manewry na takiej nawierzchni mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków.

Niestety nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Do jednego z takich zdarzeń doszło m.in. na terenie powiatu łaskiego. W poniedziałkowy ranek, 30 stycznia 2023 roku około godziny 7:10 w miejscowości Chorzeszów na drodze powiatowej DP 3706E dachowł samochód osobowy. Tym razem na szczęście nikt nie został ranny. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 64-letni kierowca opla, jadąc od Łasku w stronę Kwiatkowic, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego wypadł z drogi i dachował. Kierujący był trzeźwy.

Policjanci apelują o zdrowy rozsądek, rozwagę i ostrożność podczas prowadzenia wszelkich pojazdów. Nawet chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii.

asp. szt. Katarzyna Staśkowska

2024-04-03 17:00
Namiot cyrkowy, Łask, ul. Zielona
2024-04-25 19:00