26 marzec 2024

Tragiczny wypadek drogowy w Zborowie

Wczoraj policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzili czynności na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na drodze powiatowej 2311E między Zborowem a miejscowością Ochle w gminie Widawa. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniósł 71-letni mężczyzna a do szpitala trafił 4-letni chłopiec i 52-letnia kobieta. Zwracamy się z apelem o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

W poniedziałek (25 marca br.) kilka minut przed godziną 9:00 oficer dyżurny łaskich policjantów został poinformowany o zdarzeniu drogowym z udziałem dwóch pojazdów. Z przekazanych informacji wynikało, że do zdarzenia doszło w rejonie skrzyżowania na drodze powiatowej między Zborowem a miejscowością Ochle. Na wskazaną trasę natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe. Będący na miejscu policjanci ustalili, że w rejonie skrzyżowania drogi powiatowej 2311E z drogą gminną biegnącą w kierunku miejscowości Grabówie, kierujący volkswagenem 71-latek, jadąc od strony Widawy podczas manewru skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu audi, którą kierowała 31-latka, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Pomimo próby reanimacji, kierujący volkswagenem poniósł śmierć na miejscu. W audi oprócz kierującej znajdowało się 4-letnie dziecko oraz 52-letnia kobieta. 4-letni chłopiec został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Łodzi, natomiast 52-letnia kobieta została przewieziona do szpitala w Bełchatowie. 31-latka nie odniosła obrażeń, w chwili zdarzenia była trzeźwa. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łasku oraz Komisariatu Policji w Widawie. Wszelkie okoliczności tego zdarzenia wyjaśni prowadzone w tej sprawie postępowanie.

Policjanci przypominają, że kierujący pojazdem, zbliżając się do skrzyżowania, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony, a jeżeli skręca w lewo – także jadącemu z kierunku przeciwnego na wprost lub skręcającemu w prawo. Kierującemu pojazdem zabrania się wjeżdżania na skrzyżowanie, jeżeli na skrzyżowaniu lub za nim nie ma miejsca do kontynuowania jazdy. Chwila nieuwagi, pośpiech, rozkojarzenie, w każdej chwili mogą zakończyć się tragicznie. Każdy kierowca przed manewrem, który zamierza wykonać, musi upewnić się, czy nie spowoduje swoim zachowaniem zagrożenia dla innych uczestników ruchu.

sierżant sztabowy Bartłomiej Kozłowski