27 marzec 2021

Wojewoda łódzki: od niedzieli więcej miejsc w szpitalu tymczasowym

fot. PAP
Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński poinformował w sobotę na spotkaniu z mediami, że zwiększona zostanie liczba miejsc w szpitalu tymczasowym w Łodzi. Od niedzieli będzie ich 112. Zaapelował o przestrzeganie zasad epidemicznych.
REKLAMA

Urządzanie łódzkiego szpitala tymczasowego w hali Expo w Łodzi zakończono pod koniec listopada ub. roku. Placówka ma ponad 270 miejsc dla chorych na Covid-19. 100 łóżek to miejsca respiratorowe, w tym 15 to łóżka tzw. najwyższego poziomu zabezpieczenia. Placówkę wyposażono w najnowocześniejszy sprzęt ratujący życie.

Wojewoda zwrócił uwagę, że sytuacja w regionie staje się poważna, coraz więcej jest osób hospitalizowanych w szpitalach w województwie łódzkim i coraz więcej jest zakażeń.

"Nieustannie pracujemy nad przygotowaniem miejsc dla pacjentów z Covid-19. Przekształcamy kolejne placówki, zwiększamy liczbę miejsc w szpitalu tymczasowym" - powiedział Bocheński. Poinformował, że od niedzieli w szpitalu tymczasowym w Łodzi uruchomionych zostanie kolejnych 56 miejsc. Tym samym ich liczba wzrośnie do 112. Podkreślił, że w zależności od potrzeb baza będzie rozszerzana, aż do poziomu 272 łóżek.

Jak mówił, w regionie przygotowanych zostało ponad 2 tys. łóżek dla pacjentów z Covid-19 i ponad 300 respiratorów. Z rządowych funduszy zakupionych zostało ponad 200 aparatów do wysokoprzepływowej terapii tlenowej i sfinansowanych kilkanaście instalacji tlenowych.

Bocheński zaapelował o przestrzeganie zasad epidemicznych. Jak mówił "jest to czas naszej wspólnej i ogromnej odpowiedzialności". Według niego sytuacja jest poważna, a ataki opozycji krytykującej działania rządu uznał "za uderzenie w plecy na polu bitwy". "To czas wspólnej, trudnej walki o zdrowie i życie Polaków" - powiedział.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę, że badania laboratoryjne potwierdziły ostatniej doby 31 757 przypadków zakażenia koronawirusem, o ponad 5,3 tys. więcej niż tydzień temu. Zmarło 448 chorych. Według sobotnich danych MZ, najwięcej nowych dziennych przypadków zarejestrowano na Mazowszu – 5 205, w Łódzkiem - 1694.(PAP)

autor: Jacek Walczak

jaw/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
łódzkie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łasku