9 czerwiec 2021

Gowin: Polityka Przemysłowa Polski daje konkretne formy wsparcia sektorom przemysłowym

fot. PAP
Polityka Przemysłowa Polski daje drogowskaz i konkretne formy wsparcia sektorom przemysłowym; to zestaw działań, który ma pomóc w pełni wykorzystywać i rozwijać potencjał polskiego przemysłu - powiedział w środę wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.
REKLAMA

Gowin przedstawił w środę nową Politykę Przemysłową Polski. Jak mówił na konferencji prasowej, to strategiczna wizja rozwoju polskiego przemysłu, która została wypracowana przez MRPiT przy udziale środowisk branżowych i eksperckich.

"Od stycznia kontynuowaliśmy intensywny dialog z przemysłem, aby wzmocnić odporność i wesprzeć odbudowę polskiej gospodarki. Dyskutowaliśmy na temat jego strategicznych potrzeb. Ich rzetelne określenie pozwala bowiem skutecznie, precyzyjnie i długofalowo zaprogramować rozwiązania i reformy, dzięki którym polski przemysł stanie się w większym stopniu innowacyjny, efektywny i konkurencyjny" - powiedział Gowin.

Jak dodał, Polityka Przemysłowa Polski służy także wzmacnianiu istotnej z perspektywy unijnej reindustrializacji i budowie strategicznej autonomii. "Polityka Przemysłowa jest częścią Planu dla Pracy i Rozwoju" - powiedział.

Wicepremier przekazał, że Polityka Przemysłowa Polski to "zestawem działań, który ma pomóc w pełni wykorzystywać i rozwijać potencjał polskiego przemysłu".

Gowin tłumaczył, że została ona oparta na pięciu zdefiniowanych osiach rozwojowych, odpowiadających kluczowym wyzwaniom, przed którymi stoi polska gospodarka. Chodzi o cyfryzację, bezpieczeństwo w obrębie technologii i surowców, lokalizację produkcji przemysłowej, Zielony Ład oraz społeczeństwo wysokich kompetencji. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta, Marek Siudaj

aop/ ms/ je/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
łódzkie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łasku